Aktuality

02.08.2017

Letos se legendární C2V potkaly v Portugalsku

Od 26. do 30. července se na pobřeží Atlantiku setkali nadšenci tohoto pohupujícího se modelu Citroënu. Sjezd veteránů má již tradici a koná se každý rok během léta v jiné zemi.

Citroën C2V postavil po válce Francii na nohy. Nebo na kola2CV byl tím stejným, co VW Brouk pro Německo nebo Fiat 500 pro Itálii. Model 2CV se proslavil svým kývavým pohybem, když přejížděl přes překážky. Odtud také pochází jeho přezdívka - kačenka. První model se vyráběl na začátku 2. světové války. Většina aut, co sjela z výrobní linky byla ale zničena - Francouzi nechtěli, aby se dostala Němcům do rukou.
Až v roce 1948 byl model představen na pařížském autosalonu. Od té doby následovalo několik vylepšených modelů 2CV Sahara a její nástupce Citroën Méhari.
Celkový počet prodaných kusů byly miliony. Model se přestal vyrábět v 90. letech minulého století. Dnešní modely Citroënu se mu nepodobají. Francouzi ale uvažují o tom, že původní model s vylepšeními začnou vyrábět znovu. Uvidíme :)

Citroëny se setkaly kousek od LisabonuPřed 42 lety se uskutečnilo první setkání C2V ve Finsku. Od té doby si pořadatelství předávají jednotlivé země. Letos již podruhé hostilo akci Portugalsko. Více již uvidíte z fotek, které na akci pořídil Citroën.

Další plánovaná setkání:


9. - 13. května 2018 v Belfortu
30. července - 4. srpna v Chorvatsku


Všechny aktuality