Aktuality

13.01.2016

Administrativa spojená s nákupem nového vozu

S nákupem nového vozu je spojena řada právních úkonů týkajících se registrace vozidla a zajištění pojištění. V následujících odstavcích jsem pro vás sepsali nezbytné kroky, které je nutné provést při koupi nového vozu.

Sjednání povinného pojištění


Před návštěvou úřadu má majitel vozu povinnost sjednat povinné ručení. To provedete u některé z pojišťoven nebo přímo u prodejce vozu. Našim zákazníkům doporučujeme spolu s uzavíráním zákonné pojistky zvážit uzavření havarijního pojištění, které vaše auto ochrání proti vandalům, přírodním katastrofám, ukradení a škodám při havárii.

Registrace vozidla


Jako nový vlastník vozu budete muset vozidlo přihlásit na úřadě pro provoz na území ČR. Registraci provedete na obecním úřadě, v kterém máte místo bydliště. K registraci budete potřebovat potvrzení o sjednání povinného ručení a technický průkaz od vozu a dále také:
- druh a kategorie vozu
- značku a typ vozidla
- obchodní označení
- číslo technického průvozu vozu či doklad o technické prohlídce
- údaje o vlastníkovi
- číslo schválení technické způsobilosti vozu
- souhlas vlastníka k zaregistrování vozidla na jiného provozovatele
- protokol o evidenční kontrole vozidla (nejedná-li se o nové vozidlo)
- doklad o povinném ručení

Zařídíme za vás


Kupujete nový či ojetý vůz? Nechte to na nás, postaráme se o vše potřebné včetně registrace, zajištění pojištění či financování za vás. Pro zákazníky poskytujeme kompletní služby, který šetří váš čas.


Všechny aktuality