Aktuality

14.04.2016

9 tipů, jak zvýšit hodnotu ojetého auta při prodeji?

Hodnota vozu se posuzuje nejen dle stáří, ale i podle toho, jak se k němu majitel choval a jak se o něj staral. V následcích odstavcích vám přinášíme 9 užitečných tipů, díky kterým můžete výrazně navýšit šanci na prodej vozu za dobrou cenu.

1. Podložená servisní historie


Budete-li si pečlivě určovat servisní knížku, faktury od oprav a další důležité dokumenty (prokazující historii vozu), zvýšíte tím hodnotu a šanci, že vůz prodáte. Kupec si bude jistější, že vůz nemá stočený tachometr, jaké náhradní díly a opravy vůz prodělal a dokáže tak snáze odhadnout budoucí investice a zvýšit svou nabídku.
Při jakékoliv nehodě a opravě laku je užitečné vše pečlivě nafotit a rozsah oprav ukázat kupci, který bude mít jistotu, že oprava byla pouze kosmetická.

2. Mytí karoserie vozu


Pravidelně mytý vůz lahodí oku a zvyšuje hodnotu. Péče o karoserii zlepšuje odolnost laku proti korozi a dalším kosmetickým vadám. Důsledná péče o lak vozu zvýší prodejní cenu vozidla. Pamatujte na to, že lak je to první, co každý potenciální kupec uvidí a hodnotí.

3. Čistota disků i motoru


Jednou z choulostivých míst každého vozu jsou hliníková kola, které každodenně přichází do styku s vlhkem, prachem, kamínky a dalšími tekutinami. Zanedbáním údržby kol se projeví na poškození povrchu a tedy i snížením kupní ceny.
Stejně zanedbávaná je i údržba motoru formou pravidelného mytý. Vzhledem k složité elektronice doporučujeme čistění motoru nechat na odbornících, například při pravidelných kontrolách v autoservise.

4. Čistota interiéru vozu


Kromě pravidelného vysávání byste se měli zaměřit i na péči o plasty a čalounění uvnitř vozu. Čistý interiér beze skvrn výrazně zvýší atraktivitu vozu a šanci na solidní prodej.

5. Odstraňte zápach


Pokud v autě kouříte či převážíte domácí mazlíčky, jistě se to projeví i v samotné vůni vozu. Pouhým větráním či použitím parfémů zápach nepřerazíte. Doporučujeme použít speciální chemické čističe pro textilní část a přípravky na čistění klimatizace.

6. Předcházejte znečistění


Jste-li kuřák, vyvarujte se kouření v autě. Malý nedopalek může způsobit na interiéru vozu závratné škody. Převážíte-li domácí mazlíčky, pořiďte si podložky, které usnadní úklid pro ochlupení. Čistění vozu si můžete zjednodušit i vy a vaši spolucestující. Například tím, že nebudou do vozu vstupovat v znečistěných botách, nebudou tam svačit a pít nápoje, u kterých hrozí rozlití.

7. Odstraňte zlozvyky při řízení


Pamatujte na to, že nakupující dle stavu řadící spojky či motoru pozná, jaký jste řidič. Postupem času se na voze projeví, zda jste řadili přes zuby, nenechávali vůz dostatečně ohřát před plnou zátěží, nevyhýbali se výmolům na silnicích či zbytečně oddalovali servisní prohlídky a jiné nutné úkony. Špatné zacházení se projeví na větším opotřebení dílů a s vyššími investicemi do servisu.

8. Správné načasování prodeje


Pamatujte na to, že vůz, který bude mít závažné vady (které budou pro nového majitele znamenat náklady na servis), jen tak lehko neprodáte. Správným načasováním - prodejem vozu v kondici může výrazně zvýšit rychlost i cenu prodeje.

9. Nechcete se při prodeji o nic starat?


Podívejte se na naši službu Výkup vozidel. Váš vůz vykoupíme za nejlepší možnou cenu na trhu!

Další doporučené tipy:
Jak se připravit na prodej auta
Vše, co jste potřebovali vědět o skrytých vadách při koupi ojetého vozu
10 omylů při nákupu ojetého auta
Ocenění ojetého vozu


Všechny aktuality