Aktuality

16.03.2017

7 důvodů, proč se vyhnout neautorizovanému servisu

Každý správný vlastník auta ví, že pravidelný servis na vozidle je důležitý. Jednoznačně prodlužuje jeho životnost a tedy i záruku. Auto je třeba brát jako člena rodiny, protože Vám po celou dobu poctivě slouží a zaslouží tedy pravidelnou péči. A právě včasnými servisními prohlídkami můžete zabránit velkým a nákladným opravám, vzniklým či už z nesprávné, zanedbané, nebo dokonce žádné údržby.

Existují neautorizované resp. neznačkové servisy a nebo autorizované servisy, které mají přímou vazbu na výrobce konkrétního automobilu. Dle zákonu máte právo se svobodně rozhodnout, jaký servis si vyberete a jak vozidlo budete udržovat. To platí jak v době zákonné dvouleté záruky, tak i v rámci prodloužené záruční doby. Co se týče běžného servisu, nic Vám nebrání využívat služeb neautorizovaného servisu. Na značkový se musíte obrátit pouze tehdy, kdy na svém voze najdete vady vzniklé v průběhu výroby, jelikož za ně nese odpovědnost právě výrobce automobilu.

Každopádně je důležité si dobře promyslet, kam svůj vůz přivezete. Mnoho lidí nemá úplně přehled o výhodách či nevýhodách jak jedné, tak druhé varianty. Proto jsme se dnes rozhodli projít jeden z těchto problémů. Sepsali jsme Vám 7 důvodů, proč není nejlepší nápad svěřit vozidlo do rukou neautorizovaných mechaniků.

servis-citroen-brno

1.Rychlost


Oprava v neautorizovaném servisu je často o hodně pomalejší než tomu je u servisu s autorizací. Ti jsou rychlejší obvykle proto, že jsou odborně vyškolení a nejčastěji řeší hlavně svou značku, tedy tu, pro kterou jsou školení. Tím pádem se proces zefektivňuje.

2.Náhradní díly


Člověk, který u neznačkového servisu nechá své auto, nemůže mít jistotu, že se mu dostane originálních náhradních dílů. Naopak je tady velká možnost, že bude Váš vůz opatřen levnými a nebezpečnými kopiemi dovezených z třetích zemí. To může v budoucnosti nadělat velké škody.
Tip: Pokud jste si vybrali neautorizovaný servis, a nejste si v tom jistí, prostě si u nich zažádejte o předložení schválení příslušných náhradních dílů. Opravna Vám je dle zákona ukázat musí.

3.Zákazník podá prst, mechanik vezme celou ruku


Poslední dobou je to čím dále tím častější. Mechanici u neznačkového servisu Vám vymění na autě více, než chcete. Přijedete s jednou věcí, a odjedete sice se vším opraveným, ovšem se staršími díly u toho nebo u toho … Vždyť to znáte. Smůla pak je, že když to člověk později zjistí, dokázat něco je nadlidský výkon.

4.Neznalí mechanici


Často se taky děje, že neautorizovaný servis neumí některou závadu opravit a po týdnu dumání se buď paradoxně obrací na autorizovaný servis nebo Vám vrátí rozbité auto zpět. Většinou jde o nová auta.

5.Profesionalita


Kde myslíte, že se dočkáte profesionálnějšího a jasnějšího přístupu? Odpověď necháme na Vás.

6.Slevy na opravy starších aut u značkových prodejců


Co se týče aut cca 6 až 8 let staré, může se jejich servis překvapivě vyplatit více v autorizovaném servisu. Je to proto, že mnohdy nabízejí různé akce a slevy jak na práci, tak na náhradní díly. Pokud se právě teď rozhodujete, určitě doporučujeme projít všechny možnosti, některé sumy Vás možno příjemně překvapí.

7.Nižší hodnota vozidla


Pokud chcete prodat své auto a to bylo po celou dobu servisované u autorizovaného prodejce s doložitelnou historii, pochopitelně má pak větší hodnotu než u neznačkového servismana. A je nutno říct, že ten rozdíl obvykle vůbec není zanedbatelný.


Pořád jsme Vás nepřesvědčili, že neautorizované servisy nejsou to pravé ořechové? Přečtěte si článek s největšími výhodami autorizovaného servisu, ten Vás jistě přesvědčí.

Každopádně, ať už se rozhodnete jakkoli, určitě doporučujeme zůstat věrný jednomu servisu. Ti pak poznají Vaše potřeby i servisní historii vašich vozidel, což pomůže zkvalitnit nabízené služby.

Doufáme, že Vám článek pomohl správně si vybrat. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přejeme příjemné a opravami nerušené cesty!


Všechny aktuality