Aktuality

03.01.2017

10 tipů na zimní výbavu do auta

Zamrzlé auto, nesjízdná vozovka, sníh i led, to jsou jen některé z nepříjemných faktorů ovlivňující cestování v zimě. V následujících bodech přinášíme několik tipů na zimní výbavu, která vám pomůže snížit riziko dopravních nehod a usnadnit provoz auta v zimě.

1. Základní kontrola před zimou


Základem je důkladná příprava na zimu. Před ní doporučujeme provést výměnu letních pneumatik za zimní, kontrolu kapacity akumulátoru, doplnění a výměnu provozních kapalin, ostřikovačů, kontrolu stěračů a povinné výbavy. Hloubkovější kontroly můžete získat za zvýhodněné ceny v rámci zimní servisní akce Citroen.
Investice: 249 Kč

2. Rozmrazovač zámků


Pokud je opravdu velká zima, může se snadno stát, že zamrzne zámek a vy se tam do auta nedostanete. Použitím rozmrazovače značně urychlíte nástup do vozidla.
Investice: od 20 Kč

3. Škrabka na led


Pro rychlé odstranění ledu ze skla se hodí škrabka na led. Existuje několik desítek variant od malých po velké s pohodlnou rukojetí obalenou molitanem. Nám se osvědčily větší škrabky, které mají velkou plochu a je možné do nich přenést větší sílu. Výhodou větších škrabek je i to, že vám na ruce nebude padat led a nebudou vám mrznout. Škrabku vybírejte pouze z kvalitních materiálů, které neničí sklo. Ideální je plast.
Investice: od 10 Kč4. Smetáček


Pamatujte, že sníh na střeše vašeho vozu může ohrozit bezpečnost provozu. Buď vám tající sníh sklouzne na čelní sklo nebo se odfoukne na řidiče za vámi, čím můžete ohrozit bezpečnost sebe i druhých. Sníh doporučujeme z vozu odklidit pomocí smetáčku, který nepoškodí lak. Vystačíte si s klasickým jemným domácím nebo tím, co zakoupíte v motoristických potřebách. Můžete si také pořídit smetáček v kombinaci se škrabkou.
Investice: 50 Kč

5. Rukavice


Rukavice využijete nejen při odmetání sněhu, ale také při řízení. Ti z vás, kteří nemají to štěstí a nevlastní volant s vyhřívaní, jistě ví, jaký je to pocit, řídit s promrzlými prsty bez možnosti zahřátí. Rukavice v autě upotřebíte i v případě nehody či zapadnutí auta.
Investice: 100 Kč

6. Utěrka


Vnitřní skla v automobilu se mají tendenci v zimě mlžit. Doporučujeme si proto pořídit čistou utěrku, kterou můžete vlhkost snadno setřít.
Investice: 40 Kč

7. Písek


Pro případ ledovky je s sebou v kufru vozu dobré vozit pytlík písku či starý koberec pro usnadnění rozjezdu.
Investice: zdarma

8. Zimní sněhové řetězy


Pokud vyrážíte na hory, nezapomeňte si pořídit zimní řetězy, se kterými se bezpečně dostanete na místo i přes sebevětší sníh. Při rozjezdu vám mohou pomoci i tzv. tekuté řetězy ve spreji.
Investice: 3999. Reflexní vesta


V zimě se setkáváme na silnicích s horší viditelností. Při pohybu na vozovce se doporučujeme označit pomocí reflexní vesty, abyste byli snadno viditelní i pro okolní řidiče.
Investice: 39 Kč

10. Startovací kabely


Pokud jezdíte málo, může se stát, že se vám v zimě vybije baterie. Pro tyto případy doporučujeme vozit v autě startovací kabely, které vám pomohou oživit váš vůz. Pamatujte, že novější vozy není možné roztlačit (kvůli nutnosti napájení řídicí jednotky a dalších elementů ve voze).
Investice: 189 Kč


Všechny aktuality