Citroën C-Elysée

Cena od 259 900 Kč
Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano
Výhodné financování
Ano

Citroën C-Elysée je opravdu prostorný vůz

Karoserie tohoto robustního vozu je dlouhá 443 cm, široká 171 cm a vysoká 147 cm. Rozvor náprav vozu je 265 cm. Interiér, který tato novinka nabízí, je srovnatelný se sedany vyšší kategorie s ohledem na spolucestující v zadní části vozu. Všichni pasažéři zde mají dostatek místa pro nohy i na odkládání věcí. Zavazadlový prostor nabízí nadprůměrný objem 506 litrů.

Motorizace a emise CO2

Nabídka motorů Citroënu C-Elysée startuje na zážehovém tříválci 1,2 VTi 72 s výkonem 53 kW (72 k) a točivým momentem 110 Nm při 3000 min-1. Tento motor je dodáván s manuální nebo automatickou pětistupňovou převodovkou. V kombinovaném cyklu motor spotřebuje od 5 l/100 km s emisemi CO2 115 g/km. Druhým benzinovým motorem v nabídce bude atmosférický čtyřválec 1,6 VTi 115 s výkonem 85 kW (115 k), který také může spolupracovat s manuální nebo automatickou pětistupňovou převodovkou. Třetí pohonnou jednotkou je turbodiesel 1,6 HDi s výkonem 68 kW (92 k). S tímto motorem má Citroën C-Elysée v kombinovaném cyklu dosahovat spotřeby paliva 4,1 l/100 km a emisí CO2 108 g/km.

Výbava Citroën C-Elysée

Citroën C-Elysée bude vybaven klimatizací s digitálním displejem, zadním parkovacím asistentem, tempomatem a omezovačem rychlosti. Ve standradní výbavě bude i autorádio s CD a MP3 přehrávačem a hands free sadou s Bluetooth rozhraním. V nabídce s příplatkem se objevuje GPS navigační systém s dotykovým displejem, parkovací kamera a dálkové ovládání pro vstup do vozu a startování. Pro zákazníky bude připravena i široká nabídka chromovaných prvků umožňujících individuální úpravy designu. Citroën C-Elysée se bude nabízet v 7 odstínech karoserie.

Vysoká úroveň bezpečnosti

Stejně jako u ostatních modelů nezapomněla francouzská automobilka na bezpečnost všech cestujících. Brzdový systém je opatřen pomocníky ABS a EBA, kteří efektivně asistují při kritických brzdných situacích. Vozidlo je také vybaveno 4 airbagy a elektronickým stabilizačním systémem ESP. Před krádeží či nedovoleným vniknutím do vozu chrání elektronický alarm.

Spolehlivost a odolnost

Citroën C-Elysée byl koncipován tak, aby obstál i v nejnáročnějších podmínkách. Vozidlo je uzpůsobené pro jízdu na nezpevněných vozovkách a nerovném terénu nebo na sněhu a vodě. Nevadí mu ani extrémnější teplotní výkyvy. Dveře Citroën C-Elysée jsou opatřeny dvojitým těsněním pro zamezení vniknutí prachu dovnitř vozu.

Citroën C-Elysée na videu

Na závodním okruhu

Citroen c Elysée v testu